Szanowni Państwo,
Informujemy, iż Poradnia Leczenia Uzależnień Szpitala Wolskiego realizuje zadanie publiczne
finansowane przez m. st. Warszawę pt.:
„Ponadpodstawowy program terapii skierowany do osób z uzależnieniem od alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz do bliskich osób
z uzależnieniem, będących mieszkańcami m.st. Warszawy”
W ramach programu oferujemy Państwu możliwość udziału w następujących formach zajęć terapeutycznych:
- Grupa Zapobiegania Nawrotom
- Grupa Rozwoju Osobistego
- Grupa dla Członków Rodzin
- Konsultacje Seksuologiczne
- Maratony tematyczne i ogólnorozwojowe
- Terapie Par i Rodzin
Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych.
Szczegółowe informacje i zapisy:
Sekretariat Poradni Leczenia Uzależnień Szpitala Wolskiego:
ul. Kasprzaka 17, pawilon 6, wejście E, pokój nr 7
Tel. 22 389 48 09 W GODZINACH 9:00-12:00
Grupa Zapobiegania Nawrotom – przeznaczona jest dla osób, które są po terapii podstawowej i chciałyby lepiej poznać swoje sygnały ostrzegawcze nawrotu niepożądanych nawyków myślowych, emocjonalnych oraz schematów reagowania.
Grupa Dalszego Rozwoju – przeznaczona jest dla osób, które chcą lepiej siebie poznać w relacji z samym sobą, poznać schemat wchodzenia w relacje z innymi, nauczyć się rozpoznawać, nazywać i wyrażać uczucia.
Grupa dla Członków Rodzin – przeznaczona JEST dla OSÓB, KTÓRE CHCĄ ZROZUMIEĆ WPŁYW UZALEŻNIENIA SWOICH BLISKICH NA WŁASNE ŻYCIE I FUNKCJONOWANIE ORAZ NAUCZYĆ SIĘ LEPIEJ SIEBIE ROZUMIEĆ W RELACJI ZE SOBĄ SAMYM I INNYMI..
Konsultacje Seksuologiczne – przeznaczone dla wszystkich pacjentów
Maratony terapeutyczne – to forma psychoterapii grupowej skoncentrowana na jednym temacie i pogłębieniu pracy nad nim, np. praca nad radzeniem sobie ze złością, nad asertywną komunikacją, przepracowanie poczucia winy, praca z ciałem i inne. Tematy maratonów są ustalane w zależności od aktualnych potrzeb.
Terapia rodzin i par – przeznaczona jest dla wszystkich pacjentów. dla tych z Państwa, którzy chcieliby poprawić komunikację z partnerem lub innym członkiem rodziny. Lepiej siebie nawzajem rozumieć, nauczyć się komunikować własne potrzeby i usłyszeć potrzeby swoich bliskich.